افغانستاناقتصادی

حکومت سرپرست کابل روند بازسازی شاهراه سالنگ‌ها را افتتاح کرد

بیان‌نیوز

مقام‌های حکومت سرپرست کابل، روند بازسازی شاهراه سالنگ‌ها را روز چهارشنبه(۲۱ سرطان) طی مراسمی به گونه‌ی رسمی افتتاح کرد.

ملاعبدالغنی برادر، معاون اقتصادی ریاست‌الوزرای حکومت سرپرست کابل در این مراسم، افتتاح پروژه بازسازی شاهراه‌ سالنگ‌ها را دومین پروژه‌ی بزرگ ملی بعد از کانال قوش‌تیپه عنوان کرد و گفت که بعد از تکمیل آن، تسهیلات لازم جهت رفت‌وآمد از شمال به جنوب در بخش تجارت به میان خواهد آمد.

به گفته‌ی ملا برادر، امارت اسلامی با تمام توان آماده‌ی تکمیل پروژه‌ها است و در این بخش وعده‌ی هرگونه همکاری را برای شرکت‌های قراردادی می‌دهد.

معاون اقتصادی ریاست‌الوزرای حکومت از شرکت‌های قراردادی خواست که هرچه زودتر پروژه را با کیفیت خوب و امانت‌داری به پایه اکمال برسانند.

با این حال، پروژه بازسازی شاهراه سالنگ‌ها با حمایت امارت اسلامی توسط سکتور خصوصی به طول ۸۰ کیلومتر طی دو سال تکمیل خواهد شد که برای هزاران نفر فرصت‌های کاری را مساعد می‌کند.

نمایندگان سکتور خصوصی در مراسم افتاحیه گفته‌اند که توسط شاهراه‌ها و خصوصا شاهراه‌ سالنگ‌ها، تجارت افغانستان توسعه یافته و از طریق آن،‌ سطح ترانزیت از آسیای مرکزی به آسیای جنوبی افزایش خواهد یافت.

گفتنی است، روند بازسازی شاهراه سالنگ‌ها در حکومت پیشین، چندین‌بار با شرکت‌های مختلف امضا شده بود، اما به‌دلیل عدم نظارت و کیفیت پایین بازسازی، دوباره تخریب شد.

 

 

Related Articles

Back to top button