جهان

سه هزار نیروی امریکایی برای جلوگیری از اقدامات ایران وارد عمل شدند

بیان‌نیوز

مقام‌های امریکایی اعلام کرده‌اند که بیش از سه هزار نیروی امریکایی به‌منظور جلوگیری از توقیف نفتکش‌ها از سوی ایران، وارد دریای سرخ شده و به دو کشتی جنگی منتقل شده‌اند.

ناوگان پنجم نیروی دریایی امریکا در بیانیه‌ای اعلام کرده که این نیروها روز یک‌شنبه(۶ اگست) از کانال سویس وارد دریای سرخ شده‌اند.

در بیانیه افزوده شده است که آن‌ها وارد کشتی‌ها جنگی یواس‌اس باتان و یواس‌اس کارتر هال شدند که توانایی دریایی ناوگان پنجم را تقویت می‌کند. این استقرار پیش از این در ماه جنوری از سوی وزارت دفاع ایالات متحده اعلام شده بود.

تیم هاوکینز، سخنگوی ناو پنجم به خبرگزاری فرانسه گفت: «این یگان‌ها انعطاف‌پذیری و قابلیت عملیاتی قابل‌ توجهی را برای جلوگیری از فعالیت‌های بی‌ثبات کننده و خنثی کردن تنش‌های منطقه‌ای ناشی از آزار و اذیت ایران در توقیف کشتی‌ها تجاری ایجاد می‌کنند.»

ایالات متحده که در حال تقویت نیروهای خود در منطقه است در ماه جنوری از استقرار یک کشتی جنگی و هواپیماهای جنگنده اف-۳۵ و اف-۱۶ خبر داد.

با این حال، یک مقام امریکایی هفته گذشته به خبرگزاری فرانسه گفته بود که واشنگتن در حال آماده شدن برای اعزام تفنگدار به نفتکش‌های تجاری عبوری از خلیج فارس است به این امید که ایران را از توقیف این کشتی‌ها باز دارد.

Related Articles

Back to top button