اجتماعیافغانستان

یک سازمان خیریه از افزایش میزان فقر در افغانستان هشدار داد

بیان‌نیوز

گزارش تازه سازمان خیریه نجات کودکان نشان می‌دهد که میزان فقر در سطح جهان بیش از ۶۰ درصد افزایش یافته است که از این میان، مردم افغانستان از شدت فقر رنج می‌برند.

گزارش این سازمان که روز پنج‌شنبه(۸ جدی) منتشر شده، آمار داده است که درحال حاضر بیش از ۲۵ میلیون نفر در سراسر جهان با گرسنگی شدید مواجه هستند.

طبق این گزارش، بیش از شش‌ونیم میلیون نفر آن‌ها در افغانستان هستند که حدود دونیم برابر سال ۲۰۱۹ افزایش را نشان می‌دهد و در چنین حالتی، شماری از خانواده‌های افغان، کودکان شان را به فروش گذاشته‌اند.

در این گزارش به نقل از نورا حسنین، سرپرست سازمان نجات کودکان در افغانستان آمده است:«در افغانستان متوجه می‌شویم که کودکان چنان گرسنه هستند که نمی‌توانند آنچه را که در مدرسه آموخته‌اند، به خاطر بیاورند. در نتیجه سوءتغذیه، آنها همچنین بیشتر مستعد ابتلا به بیماری های مرگبار مانند وبا هستند. ما همچنین شاهد افزایش نگران‌کننده ازدواج کودکان و کار کودکان هستیم. پاسخگویی به این نیاز فزاینده بدون مشارکت کامل زنان غیرممکن است.»

با ایجاد تحولات نزدیک به دو سال در افغانستان، چالش‌های اقتصادی بیشتر شده و به دلیل نبود اشتغال‌زایی، میزان فقر در کشور نیز بلند رفت.

Related Articles

Back to top button