جهان

دولت ایران بار دیگر دو نفر از معترضان را اعدام کرد

بیان‌نیوز

در صد و چهاردهمین روز اعتراضات سراسری ایران، با انتشار خبر اعدام دو نفر دیگر از معترضان از سوی قوه قضائيه جمهوری اسلامی آغاز شد.

به گزارش یورونیوز، صبح روز شنبه(۱۷ جدی) رسانه‌های ایران اعلام کردند که محمد مهدی کرمی و محمد حسینی از متهمان پرونده قتل روح‌الله عجمیان به دار آویخته شدند. این خبر ناگهانی در حالی منتشر شد که در روزهای اخیر قوه قضائيه از تایید حکم اعدام آن‌ها خبر داده بود.

در روزهای گذشته روند دست‌گیری و بازداشت خبرنگاران و فعالین مدنی از سوی دستگاه‌های امنیتی جمهوری اسلامی تشدید شده و همچنان تلاش‌ها برای سرکوب اعتراضات از سوی مقام‌های حکومتی ادامه دارد.

روز گذشته همچون دیگر جمعه‌ها، نماز جمعه شهر زاهدان صحنه سر دادن شعارهای تند ضد حکومتی از سوی مردم این شهر بود. مولوی عبدالحمید، رهبر اهل سنت در بلوچستان هم در خطبه‌های خود تاکید کرد که هیچ حاکمی در دنیا اختیار مطلق ندارد.

وضعیت دسترسی به انترنت همچنان در کشور با اختلال فراوان روبه‌رو است و کاربران برای استفاده از شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها با دشواری فراوانی دست به گریبانند.

واکنش‌های بین‌المللی به سرکوب معترضان در ایران ادامه دارد و انتشار خبر اعدام این دو نفر، احتمالا منجر به محکومیت‌های جهانی بیشتری خواهد شد.

Related Articles

Back to top button