جهان

هشدار خواهر رهبر کره شمالی به امریکا؛ انهدام موشک‌های ما به معنای اعلام جنگ است

بیان‌نیوز

کیم یو جونگ، خواهر کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در اظهاراتی هشدار داده است که هدف قرار دادن هر یک از موشک‌های کره شمالی به معنای «اعلان جنگ» علیه پیونگ‌یانگ خواهد بود.

العربیه به نقل از خبرگزاری رسمی کره شمالی گزارش داده که این مقام پرنفوذ کره‌ای، روز سه‌شنبه(۷ مارچ) از افزایش تنش‌ها در شبه‌جزیره کره هشدار داده و مدعی شد که تمرینات نظامی مشترک بین امریکا و کره جنوبی، عامل اصلی افزایش روزافزون این تنش‌ها است.

کیم یو جونگ در ادامه افزوده است، در صورت اقدام نظامی امریکا علیه آزمایش‌های تسلیحاتی کره شمالی، پیونگ‌یانگ به این اقدام پاسخ خواهد داد.

او با اشاره به این‌که کره شمالی می‌تواند موشک‌های بیشتری به سوی اقیانوس آرام پرتاب کند، تاکید ورزید که این اقیانوس متعلق به امریکا یا جاپان نیست.

از سوی هم، مدیر بخش اخبار خارجی در وزارت خارجه کره شمالی، روز گذشته امریکا را نیز متهم کرد که با انجام تمرین‌های هوایی مشترک و استفاده از بمب‌افکن بی52، به‌دنبال افزایش تنش‌ها در منطقه است.

او افزود، واشنگتن برای انجام مانورهای میدانی مشترک با سئول برنامه‌ریزی کرده است.

با این حال،‌ براساس گزارش‌های منتشرشده، پس از «جنگ کره» بین سال‌های 1950 تا 1953، شمار سربازان امریکایی مستقریافته در کره جنوبی به حدود 28500 نفر رسیده است.

Related Articles

Back to top button