افغانستانسیاستسیاسی

شورای مقاومت: راه حل بحران افغانستان گفت‌وگوهای صلح زیر نظر سازمان ملل است

بیان‌نیوز

شورای عالی مقاومت برای نجات افغانستان می‌گوید که راه حل بحران این کشور، آغاز گفت‌وگوهای صلح تحت نظر سازمان ملل‌متحد و تشکیل میکانیزم انتقالی فراگیر و اعاده حاکمیت به مردم از طریق انتخابات است.

این شورا، روز شنبه(۹ ثور) در آستانه‌ی برگزاری نشست دوحه و نیز در واکنش به تصویب قطع‌نامه‌ی اخیر شورای امنیت سازمان ملل‌متحد، اعلامیه صادر کرده است.

در اعلامیه آمده است که اعضای این شورا از قطع‌نامه اخیر شورای امنیت سازمان ملل‌متحد در محکومیت سرکوب زنان و دختران از سوی طالبان استقبال می‌کند.

شورای عالی مقاومت در اعلامیه افزوده که توافق‌نامه دوحه که مسیرنامطلوبی برای حل مساله سیاسی افغانستان بود، حالا کنار گذاشته شود و نقشه راه جدید و قابل قبول برای تمامی جوانب انتخاب شود.

به گفته‌ی این شورا، سازمان ملل‌متحد با تعیین هیات با صلاحیت روند مذاکرات صلح افغانستان را آغاز مدیریت کند تا از این طریق از مطالبات مشروع مردم این کشورحمایت صورت گیرد.

دو روز پیش، اعضای شورای امنیت سازمان ملل‌متحد با صدور قطع‌نامه‌ای، از مقام‌های حکومت سرپرست کابل جدا خواست که محدودیت‌ها علیه زنان و دختران را فورا لغو کند.

افزون براین، تا دو روز آینده، نشستی به میزبانی سازمان ملل‌متحد در دوحه پایتخت قطر برگزار خواهد شد و در این نشست، موضوعات حقوق بشری افغانستان و مسایل سیاسی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

 

Related Articles

Back to top button