افغانستانامنیتامنیتی

مجاهد: کشورهای منطقه از ورود شهروندان خود به داخل افغانستان جلوگیری کنند

بیان‌نیوز

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی حکومت سرپرست کابل در واکنش به اظهارات اخیر وزیر دفاع روسیه، افزوده است که کشورهای منطقه از ورود اتباع خود به داخل افغانستان جلوگیری کنند.

مجاهد روز یک‌شنبه(۱۰ ثور) با انتشار بیانیه‌ای گفته است که کشورهای منطقه از ورود شهروندان خود که جهت تخریب‌کاری به افغانستان می‌آیند، جلوگیری کنند.

به گفته‌ی مجاهد، امارت اسلامی نه تنها بعد از سال‌ها جنگ، امنیت و ثبات را در افغانستان تامین کرده؛ بلکه امنیت و ثبات را در منطقه برای سیاست خارجی اقتصادمحور خود کمک‌کننده می‌داند.«به هیچ صورت نمی‌خواهد که تهدیدات امنیتی وجود داشته باشد.»

سخن‌گوی طالبان گفته است که مقام‌های روسیه باید متوجه باشند که در دو سال گذشته نه تنها از افغانستان تهدید امنیتی علیه کشورهای منطقه و جهان وجود نداشته، بلکه نیروهای این گروه توانسته‌اند که افغانستان را از وجود گروه داعش پاک‌سازی کنند.

در بیانیه‌ی مجاهد آمده است:«امارت اسلامی به حیث یک حکومت مسوول اجازه نمی‌دهد که خاک افغانستان بر ضد کشورهای دیگر استفاده شود و از کشورهای دیگر به خصوص منطقه نیز توقع دارد که جلو اتباع‌شان را بگیرد که می‌خواهند برای تخریب‌کاری وارد افغانستان شوند.»

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که وزیردفاع روسیه در نشستی‌که در هند برگزار شده بود، از گسترش فعالیت‌های افراط‌گرایانه در افغانستان ابراز نگرانی کرده بود.

 

Related Articles

Back to top button