افغانستانسیاستسیاسی

محو فساد اتکای نظام بر بودجه داخلی را تضمین کرد

بیان‌نیوز

سراج‌الدین حقانی،‌ سرپرست وزارت داخله‌ی حکومت در پیامی به مناسبت عید قربان، می‌گوید که علاوه بر بهترشدن اوضاع همه‌جانبه در کشور، نظام برعواید داخلی متکی و این موفقیت، توان پیش‌برد نظام متکی بر داشته‌های داخلی را در مردم بالا برده است.

این وزارت روز سه‌شنبه(۶ سرطان) با انتشار اعلامیه‌ی به نقل از آقای حقانی، گفته که فساد گسترده که خارجی‌ها آن را جز فرهنگ مردم افغانستان می‌داند، برچیده و شفافیت به میان آمد که اتکای نظام بر بودجه‌ی داخلی را تضمین کرد.

آقای حقانی همچنان با اشاره به اوضاع امنیتی کشور، افزوده که امنیت سراسر حاکم، عدالت اجتماعی تامین، از تمامیت ارضی و سرحدات کشور دفاع می‌شود.

به گفته‌ی او، نیروهای حکومت سرپرست کابل با عقیده راسخ،‌ ایمان، مهمات عصری و تجهیزات نظامی مجهزاند که توان مقابله با تمامی تهدیدات داخلی و خارجی را دارند.

سرپرست وزارت داخله گفته که امارت اسلامی به خاطر مردم، دردهای گذشته را نادیده گرفته، آغوش تعامل نیک را به جهان باز می‌کند و انتظار می‌رود که این حسن نیت درک شود، چون حل مسایل در روابط خوب و تعامل نیک نهفته است.

این مقام ارشد امارت اسلامی در حالی این اظهارات را مطرح می‌کند که ممنوعیت‌ها علیه زنان و دختران و عدم تشکیل حکومت فراگیر، سبب تحریم حکومت کنونی کابل شده است.

در همین حال مارکس پوتزل، معاون نماینده‌ی ویژه دبیرکل سازمان ملل‌متحد در افغانستان بر ایجاد گفتمان ملی و تشکیل حکومت فراگیر در این کشور تاکید ورزیده است.

او در گفت‌وگو با رسانه‌های افغانستان گفته که امارت اسلامی، آن‌چه را که به جهان تعهد کرده، باید به آن عمل کند.

Related Articles

Back to top button