افغانستانسیاسی

عالمی بلخی: حضور همه‌ی اقوام در حکومت باعث استحکام نظام خواهد شد

بیان‌نیوز

سیدحسین عالمی بلخی، رییس مجمع محبان اهلبیت و وزیرپیشین مهاجرین و عودت‌کنندگان به مناسبت عید سعید قربان می‌گوید که حضور همه‌ی اقوام و مذاهب در حکومت، سبب مستحکم‌تر شدن نظام خواهد شد.

او روز پنج‌شنبه(۸ سرطان) در یک نوار تصویری می‌گوید:«امارت اسلامی این نکته را درک کند که حضور همه‌ی مردم از همه‌ی اقشار و پیروان مذاهب و تامین حقوق حقه‌ی آن‌ها، می‌تواند به وحدت و سلامت و استحکام نظام امارت اسلامی کمک کند و مستحکم‌تر بسازد.»

بلخی در حالی به حضور همه‌ی اقشار در حکومت تاکید می‌ورزد که جامعه‌ی جهانی، حکومت کنونی را به دلیل عدم فراگیر بودن آن، به رسمیت نمی‌شناسند، اما مقام‌های امارت اسلامی می‌گویند که حکومت موجود فراگیر و نمایندگان تمامی اقوام در آن سهیم هستند.

با این حال، رییس مجمع محبان اهلبیت همچنان ابراز امیدواری کرد که در سال جدید و به برکت عید سعید قربان، مردم افغانستان شاهد این باشد که مشکلات‌شان حل، امنیت تامین و زمینه‌ی فعالیت‌های اقتصاد فراهم شود.

عالمی بلخی از مهاجرینی‌که اخیرا به کشورهای بیرونی آواره شده‌اند، خواست که به کشورشان برگردند و مجموع مردم با همدیگرپذیری و همدلی بتوانند آینده‌ی خوبی را برای‌شان رقم بزنند.

Related Articles

Back to top button