افغانستانسیاسی

دوستم به مجله‌ی رولینگ استون: امریکا اگر مرا حمایت سیاسی کند، مساله طالبان به پایان می‌رسد

بیان‌نیوز

جنرال عبدالرشید دوستم، رهبر حزب جنبش افغانستان در یک مصاحبه‌ی تازه ادعا کرده که در صورت حمایت سیاسی ایالات متحده از او، مساله طالبان طی ۲۴ ساعت به پایان می‌رسد.

او در مصاحبه با مجله‌ی رولینگ استون امریکایی گفته که علیه طالبان باید به زور متوسل شد و برای موفقیت این امر، به حمایت سیاسی واشنگتن نیاز است.

دوستم به صراحت بیان کرده است:«اگر حمایت را به‌دست آوردم و به طالبان درس ندادم، نامم دوستم نیست.»

این چهره‌ی سیاسی افغانستان همچنان در این مصاحبه با بیان این‌که آماده است با طالبان مبارزه کند و حقوق مساوی زنان و اقلیت‌ها را بازگرداند، افزود:«لطفا به دنیا به امریکا و به جو بایدن بگویید که پنتاگون، سی‌آی‌ای و جنرال‌هایی‌که با من کار کردند، بپرسند که آیا دوستم می‌تواند آن‌چه را که می‌گوید انجام دهد؟ بله. می‌توانم. اگر آن‌ها از لحاظ سیاسی مرا حمایت کنند، مساله طالبان به پایان می‌رسد. در ۲۴ ساعت، من دوباره در افغانستان بر روی قله‌ای ایستاده خواهم بود.»

او در این مصاحبه با اشاره به جنگ‌های گذشته علیه طالبان خاطرنشان ساخته که بیشتری از جراحات هنوزهم در بدنش قابل مشاهده است.«شش بار زخمی شده‌ام. توطیه‌های فراوانی بوده است، انفجارها وحشت‌ها. بمب‌گذاران خودکش بن‌لادن سعی کردند من را بکشند. حالا اسامه مرده است. ملاعمر نیز. اما من هنوز این‌جا هستم.»

مسوولان حکومت سرپرست کابل تاهنوز در مورد مصاحبه این مجله امریکایی با جنرال دوستم، ابراز نظر نکرده‌اند.

این مصاحبه در حالی انجام می‌شود که هم‌اکنون، گفت‌وگوهای هیات امارت اسلامی با نمایندگان ویژه‌ی ایالات متحده در دوحه پایتخت قطر جریان دارد.

Related Articles

Back to top button