افغانستانسیاسی

تردد دیپلماتیک کابل – تهران؛ این‌بار هیات قوه قضائیه‌ی ایران به کابل می‌آید

بیان‌نیوز

کاظمی قمی، سرپرست سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل در دیدار با امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه‌ی افغانستان از سفر هیات قوه قضائیه‌ی ایران به کابل خبر داد.

پس از تنش‌ها بر سر آب هیرمند، روابط میان افغانستان و ایران تیره شده بود؛ اما طی دو هفته‌ی اخیر، کابل – تهران با تردد دیپلماتیک مواجه بوده است.

اخیرا، دو هیات ایرانی به کابل آمده بودند و از سوی هم، هیاتی از جانب حکومت سرپرست کابل جهت گفت‌وگوهای اقتصادی و به‌خصوص توسعه خط آهن دو کشور با مقام‌های ایرانی به تهران سفر کرده است.

وزارت خارجه‌ی افغانستان امروز یک‌شنبه(۱۲ سنبله) در خبرنامه‌ای گفته که سرپرست سفارت جمهوری اسلامی ایران با سرپرست وزارت خارجه‌ی افغانستان بر تقویت هرچه بیشتر روابط همکاری‌ها در عرصه‌های سیاسی، تجاری،‌ اقتصادی و بشردوستانه گفت‌وگو کرده‌اند.

بربنیاد خبرنامه‌ی این وزارت، آقای قمی از سفر قریب‌الوقوع هیات قوه‌ی قضائیه به کابل خبر داد و تاکید ورزید که این سفر جهت بحث روی همکاری‌های قضایی و رسیدگی به پروند‌های افغان‌های محکوم به اعدام بحث خواهند کرد.

در همین حال، آقای متقی انجام سفرها و ملاقات‌ هیات‌های عالی‌رتبه و تخنیکی افغانستان و ایران را به‌منظور تعاملات دو کشور ارزنده خوانده و گفته که دو طرف باید تلاش‌های بیشتری در جهت گسترش همکاری‌ها، اقدامات عملی کنند.

 

Related Articles

Back to top button