جهان

آتش‌سوزی در یک هوتل در عراق ۱۲۰ نفر قربانی گرفت

بیان‌نیوز

مقام دولتی عراق، شامگاه سه‌شنبه(۴ میزان) اعلام کردند که در پی وقوع حریق در محل برگزاری یک مراسم عروسی در شهرک الحمدانیه در استان نینوا در شمال این کشور 120 نفر جان‌باخته و بیش از 200 نفر زخمی شده‌اند.

به گزارش العربیه، طبق اطلاعات اولیه به نقل از «نیروی دفاع مدنی عراق» علت آتش‌سوزی استفاده از وسایل آتش‌بازی در مراسم عروسی بوده که به آتش‌سوزی در داخل تالار و سپس گسترش دایره آن که منجر به فروریختن قسمت‌هایی از تالار شده است.

در همین حال محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق از وزرای کشور و بهداشت خواست، تمام تلاش خود را برای امدادرسانی به آسیب دیدگان این حادثه انجام دهند.

پیش از این، اداره صحت نینوا در گزارش اولیه خود اعلام کرد، که بر اثر آتش‌سوزی در یک تالار عروسی در الحمدانیه، 100 کشته و بیش از 150 مجروح شدند.

هلال احمر عراق نیز اعلام کرد که تعداد قربانیان و مجروحان حادثه آتش‌سوزی تالار عروسی منطقه حمدانیه به بیش از 450 نفر رسیده است این آتش‌سوزی هنگام برگزاری مراسم عروسی رخ داد.

طبق گزارش هلال احمر عراق تیم‌های آتش‌نشانی به سرعت برای مهار آتش شتافتند.

نیروی‌های اداره دفاع مدنی عراق در گزارش اولیه خود گفته است که استفاده از وسایل آتش‌بازی در مراسم عروسی منجر به شعله‌ور شدن آتش در داخل تالار شده بگونه‌ای که حریق به سرعت گسترش یافت و به ریزش بخش‌هایی از ساختمان که از لایه‌های قابل اشتعال و کم هزینه در ان استفاده شده بود، منجر شد.

 

Related Articles

Back to top button