جهان

سفر یک جنرال امریکایی به اسرائیل و احتمال استقرار دو هزار نیروی امریکایی

بیان‌نیوز

در دوازدهمین روز جنگ اسرائیل و فلسطینی‌ها، رسانه‌های بین‌المللی از سفر مایکل اریک کوریلا، رییس ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده بامداد سه‌شنبه(۲۵ میزان) به اسرائیل خبر داده‌اند.

‌به گزارش رویترز، سفر این جنرال امریکایی درست در آستانه‌ی سفر رسمی جو بایدن، رییس‌جمهوری امریکا به اسرائیل صورت می‌گیرد.

جنرال امریکایی که نظارت بر نیروهای امریکایی در منطقه‌ی خاورمیانه را برعهده دارد، گفته که می‌خواهد اطمینان حاصل نماید که نیروهای اسرائیلی امکانات کافی را در مقابله با حماس در اختیار داشته باشد.

همچنان گفته می‌شود که واشنگتن به هدف ایجاد بازدارندگی مقابل ایران و گروه‌های شبه‌نظامی مورد حمایتش، چندین‌بار هشدار ارایه کرده و در عین حال، قدرت تسلیحاتی خود را نیز در منطقه بیشتر کرده است.

از سوی هم روزنامه‌ی «وال‌استریت‌ژورنال» در گزارشی به نقل از مقامات نظامی ایالات متحده از احتمال استقرار 2000 سرباز آمریکایی در حمایت از اسرائیل خبر داد.

براساس گزارش این رسانه، نقش این تعداد از سربازان آمریکایی به ارائه مشاوره‌های نظامی و خدمات پزشکی محدود خواهد شد.

در گزارش «وال‌استریت‌ژورنال» آمده که مقامات دفاعی و نظامی ایالات متحده گفتند که این نیروها از سراسر نیروهای مسلح ایالات متحده هستند و قرار نیست در نقش‌های رزمی خدمت کنند.

ارتش اسرائیل طی دوازده روز گذشته، مناطق نوار غزه را با شدت تمام مورد حملات توپخانه‌ای قرار داده است و در نتیجه این حملات، بیش از دو هزار فلسطینی جان باخته‌اند.

در نتیجه‌ی این درگیری همچنان نزدیک به یک هزار و ۵۰۰ اسرائیلی کشته شده‌اند.

با این حال، دولت اسرائیل همچنان با تشدید حملات قصد دارد که عملیات زمینی را در مناطق نوار غزه راه‌اندازی کند.

Related Articles

Back to top button