افغانستانسیاسی

سرپرست وزارت خارجه‌ی افغانستان به ترکیه سفر کرد

بیان‌نیوز

مسوولان وزارت خارجه‌ی افغانستان از سفر رسمی امیرخان متقی، سرپرست این وزارت به ترکیه خبر دادند.

عبدالقهار بلخی، سخن‌گوی وزارت خارجه، روز شنبه(۶ عقرب) در شبکه‌ی ایکس نوشته که آقای متقی، در جریان سفرش به ترکیه از سفارت افغانستان در انقره و قنسولگری این کشور در استانبول بازدید خواهد کرد.

به گفته‌ی بلخی، سرپرست وزارت خارجه‌ی افغانستان همچنان با بازرگانان، مقام‌های دولتی ترکیه، علمای دینی و شرکت‌های بازرگانی ترکی دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

در همین حال سخن‌گوی وزارت خارجه از دیدار متقی با فریدن سینیرلی اوغلو، هماهنگ‌کننده‌ی ویژه سازمان ملل‌متحد برای افغانستان خبر داده است.

در خبرنامه‌ی این وزارت که توسط بلخی منتشر شده، آمده که هماهنگ‌کننده‌ی ویژه سازمان ملل از سفرش به افغانستان ابراز خوشحالی کرده و به گسترش تعامل میان حکومت سرپرست کابل و جامعه‌ی جهانی تاکید ورزیده است.

متقی در این دیدار بار دیگر به رفع تحریم‌ها اشاره کرده و گفته که دارایی‌های مسدودشده‌ی افغانستان و تحریم مقام‌های امارت اسلامی، مانع اصلی تعامل سازنده‌ی میان نظام موجود افغانستان با جهان است.

آقای اغلو اخیرا به کابل سفر کرده و با چهره‌های مطرح سیاسی افغانستان مثل داکتر عبدالله و حامد کرزی و نیز با مقام‌های ارشد حکومت سرپرست کابل دیدار و گفت‌وگو کرده است.

 

Related Articles

Back to top button