افغانستانفرهنگی

بحران کم‌آبی غرب کابل؛ مجمع محبان اهلبیت یک حلقه چاه را در یک مسجد حفر کرد

بیان‌نیوز

به‌دنبال بحران کم‌آبی در غرب کابل، مجمع محبان اهلبیت چاهی را به عمق ۲۴۰ متر در مسجد امام در ساحه پل خشک افتتاح کرد.

سیدحسین عالمی بلخی، رییس مجمع محبان اهلبیت روز چهارشنبه(۱۰ عقرب) هنگام افتتاح حفر این حلقه چاه افزود که خشک‌سالی و کم‌آبی متاسفانه چالش اساسی در اکثر کشورها است و به‌دلیل تغییرات اقلیمی به یک نگرانی جدی امروز بشریت مبدل شده است.

او با بیان این‌که معضل کم‌آبی در افغانستان روبه افزایش است، تاکید ورزید که این مشکل در شهر کابل همه‌ی مردم فقیر را متاثر ساخته، زیرا توانایی حفر چاه‌های عمیق را نداشته و با مشکلات کم‌آبی دست و پنجه نرم می‌کنند.

به گفته‌ی بلخی، حفر این حلقه چاه آب با حمایت اقتصادی مجمع محبان اهلبیت، خیرین و بزرگان مردمی صورت خواهد گرفت.

او گفت: «گرچند که وضعیت اقتصادی مردم به‌خصوص مردم شریف ساحه این مسجد خیلی خوب نیست،‌اما این‌که تلاش می‌کنید به کارهای خیر دست بزنید، زحمات شما قبول درگاه حضرت حق تعالی قرار بگیرد.«
از سوی هم آیت‌الله صالحی، رییس شورای علمای شیعه‌ی افغانستان از این اقدام مجمع محبان اهلبیت استقبال کرده و تاکید ورزید که علما به فقرا و نیازمندان کمک می‌کنند و به برادران دینی و غیردینی خود هنگام مشکلات کمک می‌کنند.

این عالم دینی تاکید ورزید که امامان مساجد به عنوان پیشوایان و رهبران جامعه بدون استثنا دارای این خصوصیت بوده که هر زمانی در کنار مردم خود قرار گرفتند و در راستای حل مشکلات جامعه رسیدگی کرده‌اند.

وی همچنان تصریح کرد که خوشبختانه در شرایط کنونی، حفر این حلقه چاه، یکی از مصداق‌های نفع‌رسانی برای مردم است که لازم دانسته می‌شود تا از آن قدردانی شود.

 

Related Articles

Back to top button