جهان

برگزاری نشست ویژه سران عربی کشورهای اسلامی با محوریت غزه در عربستان سعودی

بیان‌نیوز

وزارت خارجه‌ی عربستان سعودی اعلام کرده که این کشور امروز شنبه(۲۰ عقرب) در مورد اوضاع جاری غزه یک نشست ویژه را با حضور سران عربی کشورهای اسلامی میزبانی می‌کند.

این وزارت در بیانیه‌ای در شبکه «ایکس» منتشر کرده، افزوده است، با توجه به اهمیتی‌که رهبران همه‌ی کشورهای شرکت‌کننده برای یکپارچه‌سازی تلاش‌ها و اتخاذ موضعی یگانه قایل هستند، صورت می‌گیرد تا در جریان آن سران کشورهای عربی و اسلامی، موضعی واحد که مستلزم وحدت صف عربی و اسلامی و بیان‌گر اراده‌ی مشترک عربی و اسلامی درباره تحولات خطرناک و بی‌سابقه‌ غزه و سرزمین‌های فلسطینی است، اتخاذ شود.

با این حال، از جنگ اسرائیل و حماس در نوار غزه حدود یک ماه می‌گذرد و با وجود تلاش‌های دیپلماتیک، اما هیچ‌گونه آتش‌بسی برقرار نشده است.

براساس اعلام وزارت صحت فلسطین، اسرائیل از آغاز تهاجم نظامی خود به نوار غزه و محاصره کامل آن، با انجام شدیدترین حملات و بمباران مناطق مسکونی و نابودی زیرساخت‌ها تاکنون 135 مرکز صحی و 21 شفاخانه را در این باریکه هدف قرار داده است.

تشدید حملات اسرائیل از آغاز جنگ تاکنون منجر به کشته شدن بیش از ۱۱ هزار نفر و زخمی شدن نزدیک به 30 هزار نفر دیگر در غزه شده است.

 

Related Articles

Back to top button