جهان

جنگ اسرائیل – حماس؛ تشدید حملات ارتش اسرائیل بر شمال غزه

بیان‌نیوز

در چهل و چهارمین روز جنگ اسرائیل و حماس در نوار غزه، ارتش اسرائیل امروز یک‌شنبه(۲۸ عقرب) حملات شدیدی بر مناطق مختلف نوار، به ویژه در شمال آن انجام داده که با شلیک گلوله‌های منور همراه بوده است.

منابع به رسانه‌های بین‌المللی گفته‌اند که در پی حملات هوایی اسرائیل که خانه‌هایی در محله یرموک را هدف قرار داد، خساراتی وارد شده است.

منابع همچنان خبر داده‌اند که در جریان درگیری‌های امروز دو سرباز اسرائیلی نیز کشته شده‌اند.

همچنان خبرگزاری فلسطین از بمباران اردوگاه نصیرات و خان‌​​یونس توسط اسرائیل که منجر به کشته‌شدن 15 فلسطینی شد، خبر داده است.

این تحولات میدانی پس از بمباران اسرائیل که دو مکتب را هدف قرار داد، صورت گرفت. یکی مکتب «فاخوره» که پس از حملات هوایی، اجساد پراکنده بیش از 200 نفر در دو طرف راهروهای مدرسه بر جای ماند و دیگری مکتب «تل الزعتر» که حملات اسرائیل جان 50 نفر را گرفت و این دو مکتب صدها آواره غیر نظامی را در خود جای داده بود، با این حال تعداد قربانیان حملات اسرائیل به غزه، به بیش از 12300 کشته رسید.

به گزارش خبرگزاری فلسطین، وزارت صحت فلسطین تایید کرد، به دلیل قطع خدمات ارتباطی و تخریب کامل خدمات و ارتباطات در شفاخانه‌های شمال غزه، برای هفتمین روز متوالی در به دست آوردن اطلاعات به‌روز شده، با مشکلات زیادی مواجه است.

وزارت صحت فلسطین خاطرنشان ساخته که از 35 شفاخانه غزه، 26 تا و از 72 کلینیک مراقبت‌های اولیه بهداشتی، فقط 52 مورد، یعنی بیش از دو سوم، به دلیل خسارات ناشی از بمباران اسرائیل یا کمبود سوخت، کار خود را متوقف کردند و 9 شفاخانه باقی‌مانده به طور جزئی در حال فعالیت‌اند و از 24 شفاخانه که در شمال، توانایی پذیرش بیماران را دارند، فقط «شفاخانه المعمدانی» غزه، با توجه به مشکلات، مشغول به فعالیت است.

همچنین 18 بیمارستان از آغاز حمله اسرائیل به غزه تخلیه و بسته‌شده که شامل 3 بیمارستان النصر، الرنتیسی و القدس در سه روز گذشته است.

با این حال، هم‌زمان با تشدید جنگ میان طرف‌های درگیر، شماری از رسانه‌های بین‌المللی گزارش داده‌اند که حماس و اسرائیل برای آزادسازی گروگان‌ها به توافق نزدیک شده‌اند.

 

Related Articles

Back to top button