افغانستانسیاست

رهبر امارت اسلامی به وزرای کابینه: از سرنوشت مسوولین بدنام گذشته عبرت بگیرید

بیان‌نیوز

نشست شورای وزیران کابینه‌ی به ریاست ملاهبت‌الله آخندزاده، رهبر امارت اسلامی طی دو روز گذشته در ولایت قندهار در جنوب افغانستان برگزار شده است.

ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی حکومت سرپرست کابل شامگاه چهارشنبه(۱ قوس) در اعلامیه‌ای، جزییات سخنان رهبر امارت اسلامی را که در نشست دو روزه‌ی کابینه سخنرانی کرده، منتشر نموده است.

رهبر امارت اسلامی افزوده که نظام اسلامی کنونی در نتیجه‌ی قربانی‌های بی‌شمار مردم مجاهد افغانستان به میان آمده است و بنابراین، خدمت به مردم، وظیفه نخست مسوولین شمرده می‌شود.

آخندزاده خطاب به وزرای کابینه گفته است: «ما باید قدر و خدمت مردم خویش را بدانیم و از این‌که مردم با ما بسیار وفاداری کرده‌اند، متوجه باشید که با آنان بی‌وفایی نکنید، به تمام مردم به یک نظر نگاه کنید، زیرا شما اکنون مسوول یک ولسوالی یا یک ولایت نیستید، بلکه مسوولیت تمام افغانستان را به‌دوش دارید.»

او از مسوولین حکومت سرپرست کابل خواسته که به جای زورگویی، با روش تشویق، ترغیب و اخلاق نیک با مردم افغانستان رفتار کنند، زیرا از راه زور مردم به مقابله بر می‌خیزند، اما از راه تشویق، دوستی و اخلاص خواهند کرد.

رهبر امارت اسلامی همچنان تاکید ورزیده است که مسوولین حکومت باید از سرنوشت مسوولین بدنام گذشته عبرت بگیرند.

در ادامه‌ی نشست دو روزه‌ی‌ وزرای کابینه حکومت سرپرست کابل در قندهار، همچنان روی موضوعات مهاجرین برگشت‌کننده از پاکستان، روابط کابل با کشورهای همسایه و سایر موضوعات مرتبط با حکومت‌داری بحث شده است.

این نخستین‌باری است که نشست دو روزه‌ی کابینه به ریاست رهبر امارت اسلامی در قندهار برگزار می‌شود، اما از این نشست هیچ‌گونه تصویری بیرون درز نکرده است.

Related Articles

Back to top button