افغانستانسیاست

احمد مسعود در مسکو: راه حل بحران افغانستان حکومت مشروع و منتخب توسط مردم افغانستان است

بیان‌نیوز

احمد مسعود، رهبر جبهه‌ی مقاومت ملی افغانستان در نشست مسکو افزوده است که راه حل بحران افغانستان و کمک به مردم، رسیدن به یک حکومت فراگیر و منتخب توسط خود مردم افغانستان است.

روز پنج‌شنبه(۲ قوس) نشست مسکو به میزبانی حزب عادل روسیه با حضور چهره‌های مخالف سیاسی امارت اسلامی برگزار شد. در این نشست، احمد مسعود، محمد محقق، فوزیه کوفی، شکریه بارکزی و شمار دیگری از چهره‌های سیاسی مخالف حکومت سرپرست کابل حضور داشتند.

این نخستین‌باری است که پس از حاکمیت مجدد امارت اسلامی بر افغانستان، مخالفان سیاسی آن در مسکو پایتخت روسیه گردهم جمع می‌شوند.

احمد مسعود در سخنرانی خود افزوده که هر گونه ارتباط کشورهای منطقه و جهان با افغانستان باید استوار بر احترام و خواست مردم این کشور باشد.

او با بیان این‌که افغانستان در بحران عمیق و شدید سیاسی، اقتصادی و امنیتی فرو رفته است، ایجاد چتر بزرگ برای فراخواندن نیروهای سیاسی و حل‌وفصل معضل افغانستان، سهم‌دهی مردم در همه‌پرسی مبنی بر تعیین نوع نظام سیاسی را مهم دانست.

رهبر جبهه‌ی مقاومت ملی افغانستان همچنان در سخنان تصریح کرد که از هیچ جهت قدرت‌های بزرگ جهان طرف‌داری نمی‌کند، اما می‌خواهد که افغانستان با اجماع داخلی و با هم‌سویی منطقه و جهان، سیاست دوستی را پیشه کند تا این کشور از چرخه‌ی خشونت بیرون شود.

 

Related Articles

Back to top button