افغانستانسیاسی

سرپرست وزارت داخله بار دیگر از دولت پاکستان مبنی بر اخراج اجباری افغان‌ها انتقاد کرد

بیان‌نیوز

سراج‌الدین حقانی، سرپرست وزارت داخله‌ی افغانستان می‌گوید که در شرایط کنونی، فضای جنگی کشور به فضای امن مبدل شده و بازسازی به شدت تمام ادامه دارد.

او این اظهارات را روز یک‌شنبه(۵ قوس) در سفرش به ولایت غزنی مطرح کرده است.

سرپرست وزارت داخله افزوده که شهادمت مردم افغانستان، اراده‌های مقدس و قوت جوانان، آزادی افغانستان را به حیث یک ملت به‌دست آورده و هر افغان باید در آبادی کشور، سهم خود را ایفا کنند.

به گفته‌ی حقانی، درحال حاضر بیش از هر زمان دیگری، آبادی و نوسازی کشور با شدت تمام ادامه دارد؛ فضای جنگی به فضای امن مبدل شده، به‌جای بی‌نظمی‌ها و خودسری‌ها نظام وارث به وجود آمده است.

وی در صحبت‌های خود با اشاره به اخراج اجباری افغان‌ها از سوی دولت پاکستان، گفت که هرچند مردم و علمای پاکستان در دو انقلاب گذشته با افغان‌ها رفتار خوب داشتند؛ اما با اخراج اجباری مهاجرین به‌شمول افغان‌ها، همه را ناراحت کرده است.

آقای حقانی با بیان این‌که این اقدام پاکستان هیچ‌گونه توجیه قانونی ندارد، این تصمیم اسلام‌آباد را برنامه‌ی ناعادلانه دانست.

او همچنان از بازرگانان و مردم عام خواست که با برگشت‌کنندگان افغانستان کمک کنند و در کنار تهیه‌ی سرپناه، در فروش مواد و لوازم ضروری مدارا کنند.

طی چند هفته‌ی پسین، هزاران خانواده‌ی افغان از گذرگاه‌های تورخم و اسپین بولدک وارد کشور شده و از سوی تیم‌های امدادی به مناطق‌شان انتقال داده شده‌اند.

Related Articles

Back to top button