جهان

پوتین: روسیه برای آزادی همه‌ی جهان می‌جنگد

بیان‌نیوز

ولادیمیر پوتین،‌ رییس‌جمهوری روسیه در آخرین اظهارات خود افزوده که مسکو راه کسانی را که مدعی تسلط بر جهان را دارند، بسته است و درحال حاضر روسیه برای آزادی همه‌ی جهان می‌جنگد.

پوتین این اظهارات را روز سه‌شنبه(۷ قوس) در شورای جهانی خلق روسیه(VRNS) ایراد کرده و گفته است: «این کشور ما جهان روسیه است، همان‌طوری که بیش از یک بار در تاریخ اتفاق افتاده است، راه کسانی را که امروز ادعای چیرگی بر جهان و انحصار آن‌ها را دارند، بسته است. ما اکنون برای آزادی نه تنها روسیه، بلکه برای همه‌ی جهان می‌جنگیم.»

او در سخنرانی خود از تبلیغات غرب علیه روسیه انتقاد کرد و گفت که غرب به کشور چند ملیتی مانند روسیه نیاز ندارد، زیرا همه‌ی اشکال روس‌هراسی و نژادپرسی که در برابر مردم فدراسیون روسیه است، به راه افتاده است.

رییس‌جمهوری روسیه همچنان خاطرنشان ساخت که مسکو در خط مقدم ایجاد یک نظم جهان عادلانه ایستاده است، دیکتاتوری یک هژمون در جهان فرسوده بوده که این برای اکثریت مردم جهان روشن است.

به بیان او: «ما آشکارا می‌گوییم که دیکتاتوری یک هژمونی‌که ما آن را می‌بینیم، اکنون همه می‌بینند فرسوده است. همان‌طور که می‌گویند او به یک جنایت کشیده شده است و به سادگی برای اطرافیانش خطرناک است. این درحال حاضر برای تمام اکثریت جهان روشن است. اما تکرار می‌کنم، این کشور ما است که اکنون در خط مقدم ایجاد نظم جهانی عادلانه‌تر است.»

پس از تهاجم نظامی مسکو بر خاک اوکراین، تنش‌های سیاسی میان روسیه با اروپا و کشورهای غربی افزایش یافته است.

 

Related Articles

Back to top button