افغانستانسیاسی

امارت اسلامی افغانستان از مولانا فضل‌الرحمان به کابل دعوت کرد

بیان‌نیوز – ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی حکومت سرپرست کابل تایید می‌کند که مولانا فضل‌الرحمان، رهبر حزب جمعیت علمای پاکستان به کابل دعوت شده است.
سخن‌گوی حکومت سرپرست کابل روز یک‌شنبه(۲۶ قوس) در یک نوار صوتی می‌گوید که هدف از دعوت رهبر حزب جمعیت علمای پاکستان، جلوگیری از تبلیغات منفی است و تلاش می‌شود که واقعیت‌ها با مردم پاکستان شریک ساخته شود.
او در این نوار صوتی می‌گوید: مولانا فضل‌الرحمان می‌تواند مردم پاکستان را در آگاهی قرار دهد تا تبلیغات و برخی پروپاگندی‌هایی‌که صورت می‌گیرد، اذهان عامه‌ی مردم را در آن کشور علیه مردم خراب نکند.
در همین حال، حزب جمعیت علمای پاکستان نیز اعلام کرده که امارت اسلامی افغانستان پیام ویژه‌ی را به مولانافضل‌الرحمان فرستاده است.
پیام امارت اسلامی افغانستان توسط سردار احمد شکیب، سفیر افغانستان در پاکستان به رهبر حزب جمعیت علمای پاکستان ارسال شده است.
رهبر حزب جمعیت علمای پاکستان در حالی به کابل دعوت می‌شود که به‌دلیل افزایش ناامنی‌ها در داخل پاکستان، روابط کابل – اسلام‌آباد تیره شده است.
مقام‌های پاکستانی مدعی هستند که گروه‌های مسلح با استفاده از خاک افغانستان، حملاتی را در داخل پاکستان راه‌اندازی می‌کنند؛ ادعایی‌که همواره از سوی حکومت سرپرست کابل رد شده است.

Related Articles

Back to top button