اجتماعیافغانستان

بیش از یک میلیون نفر در سال ۲۰۲۳ به کشورهای اروپایی درخواست پناهندگی داده‌اند

بیان‌نیوز – آژانس پناهندگی اتحادیه اروپا اعلام کرده است که در سال ۲۰۲۳ میلادی، بیش از یک میلیون نفر از نقاط مختلف جهان به کشورهای اروپایی درخواست پناهندگی داده‌اند.

نینا گریگوری، مدیر این آژانس به رسانه‌های اروپایی گفته که مقام‌ها تنها در اکتبر سال جاری ۱۲۳ هزار درخواست پناهندگی را ثبت کرده‌اند که بالاترین رقم در هفت سال گذشته بوده است.

او حجم بالای از درخواست پناهندگی را افزایش تنش‌ها دانسته و افزوده است: «جهان اطراف ما روز به روز بی‌ثبات‌تر می‌شود. ازا ین رو افراد نیازمند حفاظت و پناهجویان در سال ۲۰۲۴ و پس از آن کاهش نخواهد یافت، بلکه در مواردی نیز افزایش خواهد داشت.

مدیر آژانس پناهندگی اتحادیه اروپا همچنان سال ۲۰۲۴ را سال چالش‌برانگیز خوانده است.

با این حال، طی دو سال اخیر، پس از آوارگان اوکراینی، مردم افغانستان بیشترین متقاضی پناهندگی به کشورهای اروپایی و غربی بوده‌اند.

با روی کار آمدن امارت اسلامی افغانستان، هزاران نفر تلاش کرده‌اند تا از روش‌های قانونی، خودشان را به غرب و اروپا برسانند.

از سوی هم، آژانس پناهندگی اتحادیه اروپا همچنان افزوده که تا اواخر اکتبر در مجموع بیش از ۹۰۰ هزار درخواست پناهندگی ثبت کرده که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته ۲۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

 

Related Articles

Back to top button