افغانستانسیاسی

شورای مقاومت ملی: نماینده ویژه‌ی سازمان ملل باید شخص بی‌طرف تعیین شود

بیان‌نیوز – شورای مقاومت ملی برای نجات افغانستان در بیانیه‌ای از سازمان ملل‌متحد خواسته که در تعیین نماینده ویژه برای افغانستان دقت بیشتری به‌خرج دهد تا شخصی‌که برگزیده می‌شود، با افغانستان، اوضاع و بحران جاری آشنایی داشته و با بی‌طرفی کامل پی‌گیری کند.

این شورا شب گذشته(۱۰ جدی) در بیانیه‌ی خود ابراز امیدواری کرد که اهداف مندرج در قطع‌نامه شورای امنیت سازمان ملل، زمینه‌ی شکل‌گیری نظام فراگیر قانونی و برخاسته از اراده‌ی مردم، تامین صلح عادلانه و تحقق ثبات را فراهم نماید.

به گفته‌ی شورای مقاومت ملی برای نجات افغانستان، به‌منظور دسترسی به اهداف اساسی قطع‌نامه شورای امنیت سازمان ملل، هماهنگی و همکاری‌های متقابل هرچه بیشتر و موثر میان اعضای دایمی شورای امنیت یک امر مهم می‌باشد.

در بیانیه‌ی این شورا آمده که الحاق افغانستان به جامعه‌ی جهانی در موجودیت دولت فراگیر در چوکات قانون امکان‌پذیر است که شورای مقاومت ملی از هرگونه پروسه‌ی فراگیر سیاسی‌که منجر به تامین صلح عادلانه، تحقق مردم‌سالاری در پی‌ایجاد نظام فراگیر همه‌شمول مبتنی بر اراده‌ی مردم شود، حمایت می‌کند.

با این حال، چند روز پیش شورای سازمان ملل‌متحد قطع‌نامه‌ای را در مورد افغانستان تصویب کرد و در این قطع‌نامه آمده بود که سازمان ملل‌متحد یک نماینده‌ ویژه را برای تعامل با طالبان تعیین کند.

تصویب این قطع‌نامه با مخالفت جدی حکومت سرپرست کابل مواجه شد.

مسوولان حکومت کنونی کابل اظهار کردند که در موجودیت یوناما، تعیین نماینده ویژه ضرورت نیست.

 

Related Articles

Back to top button