افغانستانسیاست

کرزی از تصویب قطع‌نامه‌ی شورای امنیت سازمان ملل استقبال کرد

بیان‌نیوز – حامد کرزی، رییس‌جمهوری پیشین افغانستان از تصویب قطع‌نامه شورای امنیت و گماشتن نماینده‌ی ویژه برای افغانستان استقبال کرد.

رییس‌جمهوری پیشین افغانستان عصر روز دوشنبه(۱۱ جدی) در بیانیه‌ای گفته که از قطع‌نامه شماره ۲۷۲۱ شورای امنیت سازمان ملل که بیان‌گر احترام به حاکمیت، استقلال، تمامیت ارضی و وحدت ملی افغانستان است، استقبال می‌نماید.

در بیانیه‌ی آقای کرزی آمده است: «حامد کرزی، همان‌گونه در این قطع‌نامه و گزارش ارزیابی مستقل سرمنشی سازمان ملل‌متحد ذکر گردیده است، تفاهم ملی و تمثیل اراده‌ی مردم را راه برقراری صلح و ثبات دایمی در کشور می‌داند و همچنان تعلیم فرزندان کشور اعم از دختران و پسران و سهیم بودن زنان در همه‌ی امور جامعه را تضمین‌کننده‌ی ترقی و تعالی کشور می‌خواند.»

او خطاب به جامعه‌ی جهانی تاکید می‌ورزد که کلید بیرون آمدن از مشکلات و دست‌یابی به صلح و ثبات دایمی دست خود مردم افغانستان است.

رییس‌جمهوری پیشین افغانستان همچنان از حکومت سرپرست کابل خواست که با اتحاد و اتفاق برای آرامی و آبادی این کشور و این‌که افغانستان جایگاه شایسته‌ی خود را در نظام بین‌الملل به‌دست آورد، تلاش نماید.

گفتنی است، شورای امنیت سازمان ملل‌متحد به تازگی قع‌نامه‌ای را در مورد افغانستان تصویب کرده که در آن، تعیین یک نماینده‌ ویژه برای این کشور پیشنهاد شده است.

تصویب این قطع‌نامه مخالفت حکومت سرپرست کابل و استقبال گروه‌های سیاسی مخالف طالبان را به همراه داشته است.

Related Articles

Back to top button