جهان

نخست‌وزیر بریتانیا: حمله بر حوثی‌ها دفاع از خود بود

بیان‌نیوز – ریشی سوناک، نخست‌وزیر بریتانیا در اظهارات تازه‌ای افزوده که حمله‌ی مشترک امریکا و بریتانیا بر حوثی‌های من، برای دفاع از خود و متناسب بود.

او این اظهارات را در نخستین حضور خود پس از حمله‌های هوایی امریکا و بریتانیا بر حوثی‌های یمن مطرح کرده و افزوده که به‌دلیل اهمیت و فوریت این موضوع، امکانش نبود که پیش از حمله پارلمان این کشور را در جریان بگذارد.

نخست‌وزیر بریتانیا با بیان این‌که حوثی‌ها به‌طور مستقیم اهداف بریتانیا را قرار داده بودند، تاکید ورزید که حملات انجام‌شده محدود بود و هدف از انجام آن، افزایش تنش‌ها نیست.

سوناک همچنان تصریح کرد که حمله‌های حوثی‌ها در دریای سرخ مشکلات اقتصادی شدیدی را ایجاد کرده بود و این تهدیدها علیه کشتی‌ها باید متوقف شود.

وی افزود: «۱۳ هدف که محل پرتاب هواپیماهای بدون سرنشین و موشک‌های بالستیک حوثی‌ها بودند، منهدم شدند و در این حمله‌ها آسیبی به غیرنظامیان نرسیده است.

جنگنده‌های امریکا و بریتانیا سه روز پیش، حملات هوایی را بر پایگاه‌های حوثی‌ها در جنوب و غرب یمن انجام دادند و در این حمله‌ها تعدادی از جنگجویان حوثی نیز کشته شدند.

نخست‌وزیر بریتانیا گفت که تصمیم به حمله به‌سادگی گرفته نشد، بلکه از روش‌های دیپلماتیک تلاش صورت گرفت تا حل شود و در عین حال، به حوثی‌ها پیام داده شد اما این تلاش‌ها نتیجه نداد.

 

Related Articles

Back to top button