افغانستانسیاسی

شورای مقاومت ملی: سازمان ملل باید همه‌گان را در پروسه‌های بعدی سهیم سازد

بیان‌نیوز – شورای مقاومت ملی برای نجات افغانستان در بیانیه‌ای از سازمان ملل‌متحد خواسته است که به نمایندگان اقشار مختلف افغانستان و به‌خصوص نماینده‌ی این شورا اجازه‌ی حضور در نشست‌های بعدی راه دهد.

شورای مقاومت ملی روز شنبه(۳۰ جدی) افزوده است که نشست نمایندگان ویژه‌ی کشورها برای افغانستان که قرار است در آینده‌ی نزدیک به میزبانی قطر برگزار شود، این شورا به عنوان چتر بزرگ‌تر و تاثیرگذار سیاسی می‌تواند صدای برحق مردم را به گوش جهانیان برساند.

در بیانیه‌ی این شورا آمده است: «در عین حال باور ما این است که در کنار سهم‌دهی به حضور جریان‌های موثر سیاسی در این گونه نشست‌ها، نمایندگان واقعی جامعه‌ی مدنی، فعالان زن و به‌ویژه نمایندگان بانوان معترض، رسانه‌ها و فعالان حقوق بشر نیز نقش مثبت و سازنده داشته باشند و ملل‌متحد باید همه‌گان را در پروسه‌های بعدی سهیم سازد.»

به گفته‌ی این شورا، شرایط کنونی افغانستان، توجه جهان بر حل معضل کنونی افغانستان را بیش از هر زمان دیگری اجتناب‌ناپذیر می‌کند.

در بیانیه‌ی شورای مقاومت ملی تصریح شده که انتظار مردم افغانستان این است که بحران موجود از طریق روندهای فراگیر ملی که در آن همه‌ی جناح‌های موثر سیاسی حضور داشته باشد و با نظارت سازمان ملل‌متحد و همکاری کشورهای جهان حل شود.

تاهنوز نشست نمایندگان ویژه کشورهای جهان برای افغانستان که با مدیریت سازمان ملل‌متحد برگزار خواهد شد، زمان برگزاری آن رسما اعلام نشده است.

 

Related Articles

Back to top button