افغانستانسیاسی

مقام امنیتی طالبان به اظهارات فرمانده ارتش پاکستان واکنش نشان داد

بیان‌نیوز – فصیح‌الدین فطرت، رییس ستاد ارتش وزارت دفاع طالبان، اظهارات اخیر عاصم منیر، فرمانده ارتش پاکستان را غیرمسوولانه دانست و هشدار داد که چنین اظهاراتی، باعث خدشه‌دار شدن روابط دو کشور می‌شود.

وزارت دفاع طالبان، روز شنبه(۷ دلو) بیانیه‌ی رییس ستاد ارتش این وزارت را منتشر کرده و در این بیانیه آمده که اظهارات فرمانده ارتش پاکستان توهین به یک ملت مسلمان بود.

آقای فطرت، این اظهارات فرمانده ارتش پاکستان را ناشی از درماندگی مقام‌های پاکستانی دانست و تاکید ورزید که آن ها در تامین امنیت شهروندان خود عاجز مانده و تقصیر کوتاهی را به‌دوش دیگران حواله می‌کنند.

فرمانده ارتش پاکستان دو روز پیش طی یک سخنرانی با اشاره به اولویت‌های سیاست خارجی اسلام‌آباد، گفته بود که زندگی یک پاکستانی از کل افغانستان مهم‌تر است.«وقتی موضوع امنیت و مصونیت تک‌تک پاکستانی‌ها در میان باشد، می‌شود کل افغانستان را به پای آن قربانی کرد.»

مقام‌های ارشد امنیتی طالبان افزوده که مردم پاکستان باید علیه چنین اظهارات مغرضانه‌ی دولت‌مردان‌شان که سبب ایجاد نفرت میان دو کشور همسایه می‌شود، واکنش نشان دهند.

فطرت گفته است: «وزارت دفاع ملی تأکید می‌دارد که همچو ابراز نظرهای غیرمسئولانه، نه تنها مشکل را حل نمی‌کند بلکه باعث خدشه‌دار شدن روابط حسنه بین دو کشور همسایه می‌شود.»

این اظهارات فرمانده ارتش پاکستان در داخل افغانستان با واکنش‌های تندی مواجه شده است و شماری از سیاسیون افغانستان، این اظهارات را دشمنی آشکار با پاکستان با افغانستان عنوان کردند.

Related Articles

Back to top button