جهان

حمله بر سربازان امریکایی در مرز سوریه و اردن؛ بایدن: کار گروه‌های شبه‌نظامی تحت حمایت ایران بود

بیان‌نیوز – ارتش امریکا تایید کرده است که سه سرباز امریکایی در حمله‌ی پهپادی در شمال‌شرق اردن در نزدیکی مرز سوریه کشته شده و ۲۵ سرباز دیگر زخمی شده‌اند.

ارتش امریکا در این مورد جزییات بیشتری ارایه نکرده، اما مقام‌های امریکایی و اردنی اظهارات متناقضی را مطرح کرده‌اند.

مقام‌های امریکایی براین باورند که حمله بر سربازان امریکایی در خاک اردن صورت گرفته، اما مقام‌های اردنی می‌گویند که این رویداد در خارج از این کشور رخ داده است.

از سوی هم، جو بایدن، رییس‌جمهوری امریکا در بیانیه‌ای افزوده که این حمله را یک گروه شبه‌نظامی تحت حمایت ایران در سوریه و عراق انجام داده است.

بایدن

بایدن در بیانیه‌ی خود افزوده است: «در حالی‌که ما هنوز درحال جمع‌آوری حقایق این حمله هستیم، اما می‌دانیم این حمله را گروه‌های شبه‌نظامی افراط‌گرای تحت حمایت ایران که در سوریه و عراق فعال هستند، انجام داده‌اند.»

رییس‌جمهوری امریکا هشدار داد که گروه‌هایی‌که در عقب این حمله قرار دارند، را به پای عدالت خواهد کشانید. «شک نکنید ما عدالت را درباره تمام کسانی‌که مسوول این حمله هستند، در زمان و به شیوه‌ای که خود انتخاب می‌کنیم، اجرا خواهیم کرد.»

در روزهای اخیر، پایگاه‌های نظامی امریکا در عراق و سوریه چندین‌بار مورد حملات پهپادی قرار گرفت و این حملات در حالی افزایش می‌یابد که امریکا مخالف آتش‌بس میان اسرائیل و حماس در غزه است.

هم‌زمان با این، امریکا و بریتانیا حملات خود را بر نیروهای حوثی در یمن بیشتر کرده است.

 

 

Related Articles

Back to top button