اجتماعیافغانستان

مقام وزارت داخله‌ی طالبان از نابودی بیش از یک هزار کارخانه‌ی تولید مواد مخدر خبر داد

بیان‌نیوز – عبدالحق آخند، معین مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله‌ی طالبان می‌گوید که پس از روی کار آمدن آن‌ها در افغانستان، یک هزار و ۱۰۰ کارخانه‌ی تولید مواد مخدر در سراسر افغانستان از بین برده شده است.

این مقام وزارت داخله‌ی طالبان روز جمعه(۱۳ دلو) در گفت‌وگو با طلوع‌نیوز افزوده طی دو سال گذشته در جریان عملیات تخریب کارخانه‌های تولیدی، بیش از ۱۳ هزار نفر به‌اتهام تولید، فروش و قاچاق مواد مخدر بازداشت شده‌اند.

به گفته‌ی عبدالحق آخند، به‌منظور جلوگیری از کشت و قاچاق و از بین بردن کارخانه‌های تولیدی، طی بیشتر از دو سال گذشته ۲۰ هزار و ۷۰۰ عملیات انجام شده است.

معین مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله‌ی طالبان

او همچنان از جامعه‌ی جهانی به صراحت انتقاد کرد که حکومت کنونی افغانستان را در امر مبارزه با مواد مخدر همکاری عملی نکرده است.

با این حال، این مقام وزارت داخله با اشاره به فرمان منع کشت کوکنار در کشور، تاکید کرد که کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر در سراسر افغانستان به صفر رسیده است.

معین وزارت داخله‌ی طالبان همچنان بیان کرد که از مجموع معتادان مواد مخدر در کشور، بیش از ۱۰۰ هزار نفر آن‌ها جمع‌آوری و تحت درمان قرار گرفته‌اند.

کاهش کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر در افغانستان به گونه‌ی بی‌سابقه‌ای کاهش یافته است و این اقدامات طالبان رضایت بین‌المللی را به همراه داشته است.

 

Related Articles

Back to top button