فرهنگی

بلخی: وحدت مسلمین زمینه‌ساز ظهور منجی موعود/ حضور سنگین غرب در خاور میانه با هدف مقابله با مهدی موعود

بیان‌نیوز – استاد عالمی بلخی؛ رئیس مجمع محبان اهلبیت(ع) جمعه(۴حوت) در جمع گسترده از مومنین نماز گزار در مصلی اباصالح المهدی در غرب کابل سخنرانی نموده و ضمن تبریکی به مناسبت فرارسیدن پانزدهم شعبان و سالروز میلاد مسعود مهدی موعود(عج)، تاکید نمود که شکل گیری حکومت واحد جهانی توسط حضرت مهدی(عج) یکی از وعده‌های بزرگ خداوند برای مستضعفان جهان است و بدون هیچ  تردید این حکومت شکل خواهد گرفت.

ایشان علاوه نمود ‌که ایده مهدویت ایده‌ی جهانی است؛ بر اساس این باور، مهدی موعود مرزها را می شکند، عقاید مختلف و متنوع بشر را توحید می کند و برمبنای باور واحد و ارزشهای توحیدی حکومت واحد جهانی را شکل می دهد.

این باور و ایده که بشر به یک حکومت واحد جهانی نیاز دارد در طول تاریخ وجود داشته است،  همه می دانند حکومتهای مختلف با دیدگاهای متفاوت باعث اختلاف، نزاع، درگیریها و جنگهای خونین می شوند، چنانکه امروز شاهدش هستیم. تلاش بی وقفه و سرسام آور کشورها در ساخت وساز تجهیزات پیشرفته نظامی در ابعاد مختلف؛ از جمله سلاح های کشتار جمعی و استفاده از آن، جهان را در وضعیت خطرناک قرار داده است.

اقای عالمی بلخی ایده حکومت جهانی را به دو دسته حکومت واحد جهانی برمبنای اصل توحید و ارزشهای معنوی الهی. و حکومت واحد جهانی سکولاریستی برمبنای اصل اقتصاد و سرمایه داری با تاکید بر جنگ ونظامی‌گری تقسیم نموده گفت: بر مبنای دیدگاه اول خداوند تبارک و تعالی در قرآن وعده سپرده است که مستضعفین را امامان و وارثان زمین قرار داده و این حکومت بر اساس گفته رسول خدا برای نهادینه ساختن عدل و قسط در سراسر جهان  با زعامت مهدی موعود(عج)  شکل می گیرد.

براساس دیدگاه دوم مبنای حکومت زورگویی، ظلم و جدایی دین از سیاست است که بر اساس این دیدگاه انسانها خودشان تصمیم می گیرند و خودشان برای خودشان در خلاء معنویت و اخلاق، می خواهند حکومت جهانی بر مبنای اقتصاد تاسیس کنند.

اقای عالمی افزود: امروزه سر دمدار این دیدگاه کشورهای سرمایه داری به رهبری آمریکا است که براساس همین هدف امریکایی ها در خارج از سرزمین خودشان در ۴۹ کشور پایگاه بزرگ نظامی، در ۱۴۰ کشور پایگاه کوچک نظامی و در مجموع در پنج قاره جهان ۸۵۰ پایگاه نظامی،  و در داخل کشور شان ۵۳۰۰ پایگاه نظامی  دارد که امروز بعنوان بزرگترین قدرت نظامی عرض اندام نموده و با این قدرت نظامی و سرمایه‌ی اقتصادی شان می خواهند حکومت یک قطبی در جهان شکل دهند.

براساس تحقیقاتی که صورت گرفته و اظهاراتی‌که نظامیان بلند پایه آمریکایی داشته اند، حضور سنگین این کشور در جوامع اسلامی، بخصوص خاورمیانه با هدف تضعیف کشورهای اسلامی و مقابله با مهدی موعود(عج) هنگام ظهور صورت می گیرد.

رئیس مجمع محبان اهلبیت(ع) گفت: اما ما باورمندیم که براساس وعده الهی آینده جهان از آن مستضعفین خواهد بود و امام مهدی(عج) ظهور خواهد کرد و حکومت جهانی برمبنای توحید و ابزار اخلاق و ارزشهای الهی ومعنوی شکل خواهد گرفت.

بر مسلمانها لازم است که جهت امادگی برای این حکومت و زمینه سازی ظهور منجی موعود تلاش نمایند. یکی از راه های که مسلمین بتوانند در ظهور امام مهدی(عج) و تاسیس این حکومت ممد واقع شوند، وحدت و یکپارچگی جامعه اسلامی است.

وی همچنین علاوه نمود که تبعیضات نژادی و غیره در اسلام نه تنها که جایگاهی ندارد، بلکه حرام دانسته شده و آنکس در نزد خداوند عزیز است که بتواند تقوا داشته باشد و ارزشهای اسلامی را مراعات نماید. هرگونه امتیاز طلبی و برتری‌خواهی از نگاه اسلام مردود است و اصل و نسب باعث امتیاز و برتری کسی نخواهد شد. اختلاف و تبعیض گاهی در حد شرک می رسد و باید از افتخارات موهوم دوری نماییم. و اختلافات قومی، زبانی و منطقه ای را کنار بگذاریم

Related Articles

Back to top button