افغانستانزنان و حقوق بشر

رهبر طالبان: حدود را بر متهمان اجرا و زنان را در ملاء عام شلاق می‌زنیم

بیان‌نیوز – ملاهبت‌الله آخوندزاده، رهبر طالبان در یک نوار صوتی می‌گوید که با آمدن آن‌ها در افغانستان، حدود را اجرا و افراد متهم را در ملاء عام مجازات می‌کنند.

نوار صوتی رهبر طالبان روز یک‌شنبه(۵ حمل) از طریق رادیو تلویزیون ملی افغانستان منتشر شده است و مشخص نیست که این صحبت‌های رهبر طالبان چه زمانی و در کجا بیان شده است.

رهبر طالبان در صحبت‌های خود خطاب به کشورهای غرب می‌گوید: «ما حدود خداوند را اجرا می‌کنیم. این را تو می‌گویی که نقض حقوق زنان است که سنگسارشان می‌کنید. فردا حد زنا را اجرا می‌کنیم. زنان را در ملاء عام سنگسار می‌کنیم، رجم‌شان می‌کنیم. فردا حدود الله را اجرا می‌کنیم و در ملاء عام شلاق می‌زنیم.»

او همچنان بیان می‌کند که جنگ طالبان با کشورهای غربی به پایان نرسیده و هنوزهم ادامه دارد.«ما این را به غربی‌ها می‌گوییم که بیست سال با شما جنگیده‌ایم و بیست سال دیگر و بیشتر از آن خواهیم جنگید.»

به گفته‌ی رهبر طالبان، همه‌ی اقدامات حاکم فعلی کابل خلاف دموکراسی غربی‌ها است و در مورد هر کدام این‌ها مقابله با کشورهای غربی همچنان ادامه خواهد داشت.

آخوندزاده همچنان گفت: «کار به همین‌جا به پایان نرسیده است که ما آمدیم کابل را گرفتیم، در ولایت‌ها برچوکی نشستیم، چای سبز و سیاه نوشیدیم، گپ خلاص شد، نه نه اکنون ما عملا شریعت را خواهیم آورد.»

وی تاکید ورزید که علمای افغانستان با اندیشه‌های غرب و دموکراسی آن‌ها مبارزه خواهند کرد و این علما بودند که دموکراسی غرب را در زمین کوبیدند.

گفتنی است، طالبان پس از روی کار آمدن در افغانستان به نقض شدید حقوق بشری متهم است.

Related Articles

Back to top button