افغانستانسیاسی

نیروهای طالبان در هرات پرچم عزاداران عاشورای حسینی را پایین کشیدند

بیان‌نیوز – شهروندان شیعه هرات در غرب افغانستان می‌گویند که نیروهای طالبان پرچم عزاداران عاشورای حسینی را پایین کشیده و دو عزادار امام حسین(ع) را در پیوند به نصب پرچم بازداشت کردند.

یک منبع از هرات به بیان‌نیوز گفت که نیروهای طالبان پرچم عزاداران را شب اول محرم از بخش‌های شهرک جبرئیل شهرت هرات پاره کرده و پایین کشیدند.

به گفته‌ی این منبع، این اقدام از سوی نیروهایی صورت گرفته که به هدف تامین امنیت در این منطقه مستقر شده‌اند.

براساس اظهارات منبع، دو نیروی طالبان شب‌هنگام پارچه‌های محرمی را از منطقه «بازارچه» محله حاجی عباس از سر دروازه‌ها پایین و پاره کردند.

منبع همچنان ابراز داشت که نیروهای طالبان دو مغازه‌دار را که به خاطر پاره‌شدن پرچم‌ها به دفتر شورای علمای شیعه در هرات مراجعه کرده بودند، بازداشت کردند.

علاوه براین، گفته می‌شود که نیروهای طالبان ابتدا این دو مغازه‌دار و عزادار امام‌حسین(ع) را به شدت لت‌وکوب کردند.

براساس اطلاعات منترشده، ماموران امر به معروف طالبان نیز در این محله شیعه‌نشین هرات، دست‌فروشان را از فروش پرچم و لباس‌های محرمی منع کرده‌اند.

سال گذشته نیز نیروهای طالبان در ایام محرم، چنین اقدام مشابهی را در کابل و غزنی انجام دادند که خشم و ناراحتی شیعیان را در پی داشت.

با این حال، شورای علمای شیعه افغانستان در بیانیه‌ای به مناسبت ایام محرم و عاشورای حسینی از طالبان خواسته است که از رفتارهای حساسیت‌برانگیز جلوگیری کند.

انوری مقاومت‌گر جدی، قاطع و شجاع بود

Related Articles

Back to top button