افغانستانامنیتامنیتی

پاسخ طالبان به شورای امنیت سازمان ملل: هیچ گروه خارجی در افغانستان فعالیت ندارد

بیان‌نیوز

وزارت خارجه‌ی طالبان در واکنش به گزارش اخیر شورای امنیت سازمان ملل‌متحد، گفته است که هیچ جنگ‌جوی خارجی در افغانستان فعالیت ندارد.

به تازگی، شورای امنیت سازمان ملل‌متحد در سیزدهمین گزارش نظارتی خود ادعا کرده است که فعالیت جنگ‌جویان خارجی در افغانستان افزایش یافته است.

در این گزارش همچنان ادعا شده است که رهبری طالبان به رابطه و وفاداری‌اش با شبکه‌ی القاعده تجدید کرده است.

وزارت خارجه‌ی طالبان، روز دوشنبه(9 جوزا) با انتشار خبرنامه‌ای گفته است:«وزارت خارجه امارت اسلامی سیزدهمین گزارش گروه نظارت شورای امنیت سازمان ملل‌متحد مبنی بر حضور و فعالیت گروه‌های خارجی در افغانستان را بی‌اساس دانسته و قویا تکذیب می‌کند.»

در خبرنامه‌ی این وزارت همچنان تصریح شده که با حاکمیت طالبان، از هرگونه آسیب رساندن به کشورهای منطقه و جهان جلوگیری شده است و دولت کنونی این کشور در جریان نُه ماه گذشته همواره تلاش ورزیده تا فضای اعتماد را با کشورهای جهان و منطقه ایجاد کند.

وزارت خارجه‌ی طالبان همچنان بیان کرده است:«امارت اسلامی افغانستان یک بار دیگر بر تعهدات خویش تاکید می‌کند و اطمینان می‌دهد که به هیچ کسی اجازه‌ی استفاده از خاک افغانستان را علیه دیگری نخواهد داد.»

حکومت مستقر طالبان در کابل خطاب به اعضای شورای امنیت افزوده که به دولت فعلی افغانستان این حق مشروع داده شود تا حقایق را از طریق نماینده دایمی خویش به شورای امنیت و سایر کشورها ارایه نماید.

 

Related Articles

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back to top button