افغانستانفرهنگی

گفت‌وگوی نوجوانان در مورد عید غدیر در ششمین نشست«جوان؛ ظرفیت امروز، امید فردا»

بیان‌نیوز

اهمیت عید غدیر در ششمین نشست«جوان؛ ظرفیت امروز، امید فردا» با حضور جمعی از دانش‌آموزان نخبه‌ لیسه‌های عالی غرب کابل به میزبانی لیسه عالی فروغ برگزار شده است.

این نشست که هم‌زمان با گرامی‌داشت از عید غدیر با همکاری مجمع محبان اهلبیت برگزار شده، نوجوانان و دانش‌آموزان پیرامون«اصول معاشرت خردمندانه« و «عید اکمال دین» به بحث و گفت‌وگو پرداختند.

داکتر حسین رحیمی، استاد دانشگاه با اشاره به اهمیت عید غدیر و فراگیری آموزش، افزود:«یکی از ابزارهای لازم برای دست‌یابی به اطلاعات و راه به‌دست آوردن امکانات و مشاهده‌ی انتخاب‌های جدید گفت‌وگو است.»

او با بیان این‌‌که دین اسلام، گفت‌وگو را در محور تعامل نیک،‌ مسالمت‌جویانه و مثبت قرار داده است، به اصول سلام و احوال‌پرسی تاکید ورزید.

در همین حال، داکتر سیدمحمد عالمی، استاد دانشگاه واقعه غدیر خم و اهمیت آن را به عنوان یک روز تاریخی و عید اسلامی عنوان کرد.

داکتر عالمی از اشتراک‌کنندگان این نشست و خصوصا دانش‌آموزان خواست که مطالعات‌شان را افزایش دهند تا به عنوان نوجوانان و جوانان مسلمان به اندازه‌ی کافی با معارف و تاریخ اسلامی آشنایی داشته باشند.

با این حال، در پایان این نشست سوالات مرتبط با موضوع میان دانش‌آموزان و اشتراک‌کنندگان طرح و از آن‌ها خواسته شد که به صورت گروهی پاسخ ارایه کنند و در نتیجه‌ به گروه‌های ارایه‌کننده جوایز اهدا شد.

 

Related Articles

Back to top button